Káňata na dožínkách
Zápis pro vás sesmolil(a): družina Káňat
Datum akce: 18.9.2010
A jak to tam vypadalo?
V pátek na schůzce přišel náš rádce Dan s nápadem jestli bychom nešli jako družina na chovatelskou výstavu nebo nejeli na dožínky. Dožínky vyhráli.
V sobotu ráno v 9:00 hod. jsme se, ti co mohli jet, sešli na vlakovém nádraží nasedli za doprovodu Piráta do vlaku a vyrazili. V Jeřicích k nám ještě přistoupil Jenda a jelo se do Hradce a byla to opravdu legrace. Ačkoli ráno bylo poněkud chladné, neodolali jsme a zchladili si horké hlavy ve fontánách před hradeckým nádražím. Cesta do Šimkových sadů proběhla téměř bez komplikací. Jen Dan se Zombíkem chvíli dělali „ostudu“, to když se uprostřed nejrušnější ulice snažili jeden druhému udělat skautské kouzlo.
Překvapení na nás čekalo hned při vstupu na dožínky, vypadalo to tady jako na pouti. Pirát se domluvil s Aťou, která tam byla s děvčaty z VOŠ a SZeŠ Hořice, a my si u nich ve stánku mohli nechat batohy. Od Piráta jsme dostali několik rad a vyrazili na různé atrakce. Navštívili jsme prolézací hrad, kde jsme se pořádně vyblbnuli. Někteří z nás byli na centrifuze, jenže ne všem dělala dobře. Asi nejvíce nás zaujal koutek s dravci. Tam si Zombíka oblíbil výr velký tak, že mu málem vlezl pod mikinu. David si tady choval Rozárku, to byl puštík, aby jste si nemysleli, že se objímal s nějakou holkou. Nejdůležitější pro všechny však bylo, že jsme se dověděli hodně věcí o našem družinovém symbolu káněti a mohli si samičku Terezku pohladit.
Další husťárnou byla ukázka práce ovčáckého psa Martina, byl to stejný pejsek jako Berísek a Nero. Na povely ovčáka nebo úplně sám se staral o stádo asi třiceti oveček.
Ukázky se zvířaty byly opravdu dobré. Měli tam koně, které se na závěr produkce dokonce posadili na zadek. Nebo, hořická zemědělka předváděla jak se připravují krávy na výstavu. Představte si, že je dokonce stříhají, češou a leští jim kopyta, aby se asi jedna druhé líbila. Na závěr své ukázky vozili malé děti na kravičce. Dan se chtěl taky svést, ale odmítli ho, protože hodně narostl. Zombíka pro změnu zaujala technika, nezaváhal a svezl se v traktoru. U „našeho domovského stánku“ jsme pustili fantasii z otěží a pomohli holkám ze zemědělky ozdobit věnečky ze šustí.
Na zpáteční cestě jsme se ve vlaku shodli, že to byla povedená akce až na .....Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 zombik 2010-09-24 19:28:47
jo jo to bylo srandicek xD

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz