O nás

Náš oddíl byl založen 31.3.1990. Patříme do střediska Junáka Hořice.

Proč zrovna název Jitřenka? Jednoduché vysvětlení. Jitřenka je hvězda, která na obloze první vychází a poslední zapadá. V řecké mytologii hlásí lidem příchod nového dne. Ve skautské symbolice, znázorňuje zrození něčeho nového.


Původně ryze dívčí oddíl měl tři družiny Pomněnky, Kopretiny, Pampelišky. Od roku 2005 je náš oddíl koedukovaný. To znamená, že v oddíle nemáme jenom děvčata, ale máme i chlapce. Nejen že jsme rozšířili náš oddíl o druhé pohlaví, ale také o další věkovou kategorii. Ke stávajícím skautkám - Kačenkám, světluškám - Srnkám a rangers, přibyli předškoláci Medvíďata, smečka Vlčat, skauti - Jestřábi a skautky - Stonožky. Od roku 2010 máme v oddíle družinu skautů - Káňata. Od roku 2011 obnovili svoji činnost rangers a roveři - Molpidi a zahájila svoji činnost družina skautů - Luňáci. Od září 2013 máme v oddíle družinu ml. skautek Tygřice a družinu mladších skautů - Supi.


Vedoucí oddílu: Kateřina Preusslerová – Bobina


Z naší činnosti:
Kromě pravidelných schůzek pořádáme jednou za měsíc jednodenní, nebo vícedenní akce. Chcete-li o naší činnosti vědět více přijďte se mezi nás podívat do skautské klubovny Na pile. Máchova ulice 576, Hořice.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz