Skautská stopa VI
Zápis pro vás sesmolil(a): Aťa a Pirát
Datum akce: 05.09.2010
A jak to tam vypadalo?
Jede, jede, mašinka jmenuje se Jitřenka. Právě tak by se mohla jmenovat letošní skautská stopa, které se zúčastnil náš oddíl.
Tato tradiční akce má za cíl prezentovat činnost jednotlivých oddílu v hořickém junáckém středisku. Náš oddíl si připravil pro děti i dospělé spoustu aktivit, které v pravidelných intervalech objížděla naše mašinka Jitřenka, s jedním vždy plně obsazeným vagónkem.
V prostoru odbavovací haly hl. nádraží měli naše světlušky Srnky rukodělné práce. Za nádražím připravila Medvíďata za pomoci skautek Stonožek zajímavou hru házení kroužků. Na první zastávce mohli cestují z oken vlaku sledovat zajímavé zápolení na skotských hrách, které organizovala vlčata. Já vám povím takový hod kládou, běh s kabelkami (dřevěnými), přetahovaná nebo hod palicí dá pořádně zabrat. Další zastávka a následný přejezd přes stanoviště lanových aktivit, byl také velice zajímavý. Zde bylo k vidění, pod dozorem skautů Káňat a rodičů, např. řádění na pavoučí síti, jízda v tramvaji, lanový kolotoč nebo přechod přes girlandy. Nejobávanější zastávkou se však stala luková střelnice skautů Jestřábů. Ne snad, že by nás někdo ze střelců chtěl trefit šípem, ale protože tady na cestující čekala revize jízdenek. To byste koukali jak jeden černý pasažér jménem Karel na nic nečekal a z vlaku rychle zmizel, jako pára nad mašinkou. Po této zastávce už následoval sjezd z prudkého kopce a příjezd na hl. nádraží. Kdo se příliš vykláněl z oken a byl tím pádem značně rozcuchán, mohl navštívit zkrášlovací salon u skautek Kačenek, nebo se občerstvit v tea stanici.
Cestování vláčkem nemělo nouzi o překvapení. Jednou se nám pod vlak vrhnul sebevrah zhrzený láskou, jistý pan B. Jeho vzoru následoval nezletilý kaskadér J., který se chtěl nechat rovněž přejet. Předvídavost strojvůdce a kvalita brzd našeho vláčku, zachránila oba hazardéry a jejich mladé životy, před jistou smrtí.
Co říci na závěr?
Bylo nám všem s vámi moc krásně, děkujeme za nádherně prožité odpoledne a někdy zase na viděnou.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz