Zahajovací schůzka 2010/11
Zápis pro vás sesmolil(a): Pirát
Datum akce: 01.09.2010
A jak to tam vypadalo?
První zářijový den je velmi zvláštní, po prázdninovém klidu, nastane čilý ruch, hlavně po ránu. To se v ulicích vytvoří několik proudů lidiček s batohy nebo taškami na zádech a tečou směrem ke všem školám ve městě. Do oběda se to zopakuje ještě jednou, ale opačným směrem a potom nastane zase klid. Jako by všichni co se nechali těmi proudy unášet chtěli, aby se vrátily prázdniny.
Ale co to, před čtvrtou hodinou odpolední nastává opět velké hemžení tentokrát v Máchovce. Proud malých i velkých skautů teče do klubovny. No jo bodejť, já hlava děravá, vždyť Jitřenka má svoji první schůzku v novém skautském roce.
A tak jsme se zase po krásných, pro mnohé krátkých, prázdninách sešli. Nejdřív jsme se pořádně přivítali s nováčky, ale i mezi sebou a co že bylo dál? Co by, v první řadě jsme klábosili o všem možném i nemožném a po tradičním zahajovacím pokřiku jsme vyrazili do lesa, kde pro nás skauti s Vextou postavili táborák. Po jeho zapálení jsme zpívali, Pirát nám krátce řekl co nás letos čeká a my zase klábosili, ale ne dlouho, protože potom to přišlo.
Odrostlá medvíďat si dala poslední medový mls a Pirát jim za vydatné pomoci Terky stáhnul medvědí kůži z těla. Hrůza? Někteří sedící se na to nemohli dívat, ne že by to bylo tak strašné, ale protože se smíchy váleli po zemi. Další legrací bylo tradiční vtahování nováčků do šestek a družin. Letos se novým skautkám povedl husarský kousek. Představte si, že přetáhly skautky Stonožky na svoji stranu, málem to vypadalo, že se budou muset vrátit do světlušek.
Na závěr nám Vexta společně s Tuňákem, jako oddíloví rádcové, popřáli hodně úspěchů a veselé nálady do nového skautského roku a po pokřiku jsme spokojeně vyrazili domů.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz