Jarní vytí
Zápis pro vás sesmolil(a): Áťa a Pirát
Datum akce: 29.05.2010 - 30.05.2010
A jak to tam vypadalo?
Jak začít?
Když se povede akce je docela těžké vše popsat. Začneme tedy od samého začátku a něco málo vám z akce popíšeme. V sobotu ráno za krásného slunečného počasí se větší polovina naši vlčí smečky sešla na vlakovém nádraží. Cílem výpravy byl srub na Libíně. Vláčkem jsme se dopravili do Ostroměře a dál putovali po svých tlapách na srub. Po zabydlení, přišel na řadu první a dá se říci nejdůležitější úkol dne. Nakrmit vlky. Z batůžků jsme vybalili maminkami vlastnoručně ulovené buřty a nakopané brambory. Áťa potom dodala cibuli a jiné potřebné ingredience. Podle Pirátova receptu se v okolí srubu rozjel koncert všech šestek. Výsledek byl neuvěřitelný. Po asi hodině rýpání, tlučení, řezání, štípání, krájení, loupání, bublání, míchání a sakrování ( to když se někdo např. spálil) se ozvalo máme hotovo a my taky, my taky.
Áťa se zeptala: „ Bude se jíst z talířů?“
„Dej nám jen lžíce, budeme to jíst rovnou z kotlíků."
Přátelé, kamarádi, to co jsme si uvařili nebylo jen na medaile, ale na státní vyznamenání. Protože buřtguláš v kotlících chutnal jako mana nebeská.
Po poledním klidu jsme oslavili Vojtovi narozeniny a vyrazili do lesa na lov. Bohužel žádné maso k večeři jsme neulovili, ale odlitky, stop jelence, srny a našeho Kima byly velice vydařené. Po večeři jsme za Bažežejovi asistence připravili oheň u kterého jsme si zazpívali, popovídali si a nebudete nám věřit krásně se i báli. V neděli ráno, tentokrát již za deště jsme sbalili, uklidili srub a vyrazili na zpáteční cestu do Ostroměře a vlakem domů. Zachmuřená obloha a proudy vody nám nemohly zkazit naši dobrou náladu a spokojenost z vydařené akce.

Postřehy:
Áťa Pirátová je Balůba
Na akce se vyplácí mít uzlovačku
Piráte, ale máma ví co jsme si měli vzít sebou
Zdravíme sestry a bratry z JičínaPro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Bažežeja 2010-05-31 20:14:31
Bráškové, tahle akce se vám určitě schová ve vaší paměti, protože, co jsem slyšel, muselo to tam být moc hezké!!!! Přeju vám spoustu takových krásných akcí!!!! DOBRÝ LOV!!! Váš AKÉLA

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz