Výprava na hory aneb Jitřenka nikdy nespí!
Zápis pro vás sesmolil(a): Špagetka
Datum akce: 13.11.2009 - 16.11.2009
A jak to tam vypadalo?
Takže dobrý den:-)
chtěla bych Vás přivítat na výpravě na horách, která proběhla od 13.11 do 16. 11. za účasti světlušek, vlčat, skautek, skautů a vedoucích.

... vše začalo v pátek odpoledne, kdy jsme se nalodili do autobusu, zamávali rodičům, utřeli slzičky a odjeli směr Spálený Mlýn. Představte si, tmu úplně všude, nikde žádný lidi, jen tlupa lidiček kráčející tmou za svitu hvězdiček, vůně jehličí - no prostě romantika:-)Povedlo se a vystoupali jsme na chatu.Páteční večer jsme hráli hry na jména, abychom se dobře poznali. Pak byla vyhlášena soutěž poznej svého šestníka, rádce podle noh. Čtete správně, družina svorně zaklekla na zem a mezi velkýma, malýma, čistýma, špinavýma, ostříhanýma i neostříhanýma nohama hledali svého rádce, který byl maskovaně schovaný za prostěradlem. A už byl čas na Večerku, vyčistit zoubky, pyžamko na sebe, pohádka na dobrou noc a dobrou ničím ani nikým nerušenou noc. ..

V sobotu ráno nás přivítalo sluníčko, tak jsme nemeškali a vyrazili objevovat kouzla Krkonoš. Naše cesta směřovala Spálený Mlýn- Malá Úpa-Pomezní Bouda,Spálený Mlýn. Cestou nás provázelo sluníčko, krásná podzimní příroda, cizí pejsek a nekonečno otázek :" a je to ještě daleko? A už tam budeme? A kolik to je ještě kilometrů?Ale vše dobře dopadlo, výlet nám všem prospěl, tvářičky červené, hlava vyčištěná, tělo protáhnuté a mysl zahřátá nepoškozeným obrázkem přírody halící se do zimního odpočinku. Ano, hádáte správně, ne všichni to úplně docenili:-) Večer jsme si hráli hry, ale únava byla silnější, takže téměř všichni dobrovolně zalehli do postýlky hned po večerce.

Neděli jsme pojali hodně odpočinkově. Dopoledne jsme přivítali divadelní soubor, složený ze členu našeho oddílu. A moc se nám to líbilo, viděli jsme třeba pohádku Hrnečku vař, O pejskovi a kočičce, Bob a Bobek nebo Pat a Mat....Odpoledne jsme v lese hledali poklad. Večer jsme si zazpívali všechny známé i neznámé písničky a došlo i na koledy, které nacvičujeme na Betlémské světlo 23. 12.

A v pondělí jsme si zabalili baťohy, spacáky, někteří z nás i spoustu igelitek, otestovali si skautské znalosti a vědomosti o Hořicích, uklidili chatu a vyrazili domů. Do Hořic jsme dorazili unavení, ale šťastní za dny, které jsme mohli všichni spolu prožít.
Děkujeme, děkujeme,děkujeme bylo nám spolu hezky.
PS: Plantážníci v zimě jedeme znova:-)

Postřehy z hor
* je krásné být mladý a zamilovaný
* je krásné, že když se něco nebo někdo ztratí, Jitřenka ho najde.
* je krásné vyspat se celou noc v kuse
* je krásné patřit do našeho oddílu, který je tak rozmanitý:-)Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz