Svojsíkův závod
Zápis pro vás sesmolil(a): Pirát
Datum akce: 08.05.2009
A jak to tam vypadalo?
V pátek 8. května se v lomu u sv. Josefa v Hořicích uskutečnilo základní kolo Svojsíkova závodu. Z našeho oddílu se ho zúčastnily dvě družiny, mladší skautky Stonožky a mladší skauti Jestřábi. Ráno jsme se sešli se skauty v lomu už v 6 hodin, abychom vše pomohli připravit. S příjezdem hlídek z jiných středisek začaly stoupat obavy Jestřábů i Stonožek jestli vůbec mají nějakou šanci umístit se lépe něž poslední. Po slavnostním nástupu, na kterém všechny povzbudil svým slovem Starosta města Hořic p. Doležal, vše začalo. Skauti nastoupili do modulu závod a skautky šly do modulu brány. Jestřábům se hned první disciplína vydařila na výbornou, ze stanoviště rozdělávání ohně a vaření 1l vody, odcházeli jako první v rekordním čase 14 min. V tomto čase vybudovali ohniště, rozdělali oheň, uvařili vodu a ohniště zlikvidovali. Stonožky si na tomto stanovišti počínaly taky velmi dobře, za klukama zaostaly jen o 4 minuty.
Po méně než 120 min. se Jestřábi vrátili do cíle. Když jsem se rádce Tuňáka zeptal jak to vidí, odpověděl: „Špatně Piráte“ a začal mě líčit co kde pokazili. Když jsem se ho zeptal jaká je atmosféra v družině odpověděl : „Jo docela to jde, Dan nezlobí, je to dobrý.“ A nakonec to bylo víc než dobrý. Druhá část závodu, modul brány se klukům povedla a ve výsledku z toho byl postup do krajského kola z prvního místa.
U Stonožek to bylo něco podobného, několik pokažených disciplín, ale atmosféra v družině a celkový pocit ze závodu byl dobrý. A jak dopadly, krásné čtvrté místo.
Já bych řekl, že si to obě naše družiny docela užívaly a nejen oni, myslím, že všichni po závodě odcházeli domů spokojeni.
Velký dík patří taky našim vedoucím, kteří zajišťovali a byli hlavními rozhodčími na stanovištích rozdělávání ohně Áťě a Didě, na lanových aktivitách Bobině, Bětce, Athosovi a Šmudlikovi.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz