Jeníkov
Zápis pro vás sesmolil(a): Aťa a Pirát
Datum akce: 01.05.2009
A jak to tam vypadalo?
1. máj, lásky čas.
U nás v Jitřence je tento den spojený s tradiční brigádou v hřebčíně Jeníkov. A tak jsme se s láskou v srdci sešli ráno u zámku, sdělili si zážitky z čarodějnic a vyrazili na kolech do cíle naší akce. Práci která na nás čekala jsme všichni zvládli na jedničku. Medvíďata se statečné poprala s provázkovými hady, kterým se ze země moc nechtělo, protože je na druhém konci drželi protinožci z Austrálie. Světlušky uklízely ve stáji a okolo ní. K dispozici měly pouze dvě košťata, na kterých se nedalo létat. Za to plachty, které sušily, to ve větru zvládaly výborně. Stonožky, které se vrátily z likvidace ohradníků, s nimi měly při skládání opravdu hodně práce.
Nemyslete si že naši hoši leželi na louce a opalovali se. Kdepak. Vlčata na louce sice byla, také se možná opalovala, ale při svých psích (vlčáckých kusech) uklidila spadané větve, vyvrácené kolíky a smotala desítky metrů lonček. Ve větru nad námi také poletovalo několik jestřábů. Jak je známo o tomto krásném dravci, svoje volné chvíle, když zrovna nelétá, tráví na větvích. A co dělali naši Jestřábí? No byli přece také na větvích. Na rozdíl od opeřenců je však svezli na hromadu a spálili.
Po obědě přišly na řadu vodní radovánky. Ještě že bylo teplo a svítilo sluníčko. Díky tomu všichni zmáchaní krásně uschli.
Akci jsme tradičně ukončili oddílovým pokřikem, poděkovali si za příjemně a smysluplně strávený nádherný den, nejen co se týká počasí.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz