Oddílový Svojsíkáč
Zápis pro vás sesmolil(a): Pirát
Datum akce: 25.04.2009
A jak to tam vypadalo?
Poslední dubnová sobota byla v Jitřence ve znamení přípravy na tradiční Svojsíkův závod. Blíží se totiž základní kolo, které bude u nás v Hořicích a proto bylo třeba zkusit si některé disciplíny. Skautky a skauti závodily dle platných pravidel, pro světlušky a vlčata jsme připravili sranda závod. No ono to vlastně všechno byla taková velká legrace. I když některé situace byly celkem vážné. Tak například na jednom stanovišti se stalo toto:
„Vy to neslyšíte!“
„A co jako,Áťo ?“
„Tady někde brečí mimino.“ Družina Jestřábů se na to rozběhla zkoumat křoví u cesty. „Jé tady je nějaká taška a v ní je mimino. To bude asi baby box kluci.“ Křičí na všechny Vašek.
A už ten „box“ nesou z křoví ven. A skutečně v tašce leží plačící mimino. Při bližším zkoumání najdou kluci kojeneckou láhev s mlékem a náhradní plínky. Mauglí se chopí telefonu, volá záchranku i policii o pomoc. A něž přijedou, začnou milé mimino prohlížet co mu jako chybí, když tak řve.
Lidi co si myslíte, že mu bylo? Jo, jo máte pravdu, celkem nic a málem do toho sáhli holou rukou. Já osobně si kladu otázkou, zda by ten malý tvoreček jejich počínání ve skutečnosti přežil. Ale asi ano. Na ostatních stanovištích závod probíhal v podobném duchu, prostě pohoda. K té pohodě velkou měrou přispěli i všichni vedoucí, kteří se opravdu zodpovědně a s veselou myslí na závod připravili.
V kategorii skautů a skautek zvítězila družina Kačenek, druzí byli Jestřábi a třetí Stonožky.
V kategorii světlušek a vlčat vyhrály světlušky Srnky, druhá byla smíšená šestka vlčat.
Co dodat na závěr? Ceny se rozdaly, koláče, buřty, hvězdičky nám chutnaly a počasí přálo. Co si ještě můžeme přát? Snad jedině víc takových pěkných akcí.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz