Sběr železného šrotu a Akce kulový blesk
Zápis pro vás sesmolil(a): Áťa a Pirát
Datum akce: 23.03.2013
A jak to tam vypadalo?
No to je paráda, krása stíhá nádheru.
Tak to vypadalo, když jste se z tepla domova podívali oknem ven do sluncem zářícího sobotního rána.
No co to je, to je děs, to snad není možné, vždyť je už jaro.
To byl pro změnu pohled na teploměr, který ukazoval -7,5˚C.
Protože skaut je „nezmrazitelný“ sešli jsme se, jak jinak, před kostelem, nasedli na náklaďáky a hurá za „poklady“, které na nás čekaly v hromadách železného šrotu. Parta jezdící na náklaďáku s Pirátem si vzpomněla na loňský rok a tentokrát ke svému zpěvu Olé,olé… přidala doprovod železných bubnů. Po příjezdu do ulice si mnozí lidé mysleli, že přijel známý vůz od Family Frost a bude jim prodávat zmražené pochoutky, ale ouha byli to jen skauti sbírající železo.
Při sběru šrotu je nejen hodně práce a legrace, ale můžete zažít neobyčejná setkání nebo najít věc, kterou „nutně“ potřebujete.
Kluci z družiny Jestřábů kulili bulvy u jedné paní na dvorku, protože se tam setkali se svým družinovým symbolem, živým jestřábem.
Tuňákova parta má opět nové kolo - bicykl, takže v Levitovce budou mít o jedno kolečko víc. Ti se mají co?!
A takhle jsme si letos při šrotu žili.

Děkujeme všem hořičákům, kteří na nás mysleli a trochou šrotu nám přispěli.

V době kdy naši skauti mrzli na hromadách šrotu, v klubovně hezky v teplíčku řádily naše skautky s vlčaty a světluškami. Nezasvěcený divák mohl mít z jejich počínání pocit, že hrají nějakou novou skautskou hru. Chyba lávky, oni pracovali. Brigáda by se směle mohla nazvat „Akce kulový blesk“. Po letech zažitého rozložení se v našich klubovnách stěhovalo sem a tam. Vlčata sem a skautky tam.
Nevěřili byste co se při takovém stěhování objeví věcí které nikomu nepatří nebo pro změnu takové které chtějí všichni. Po delší době handrkování a přesunů jsme se konečně mohli vrhnout do mytí oken, skříněk a podlah.
Stala se vám dost pozoruhodná a neobvyklá věc. Jistý človíček leštil již umyté okno do špinava. Asi se mu před tím líbilo víc, nebo možná, aby přes něj nebyl vidět.
Skautky při tom ještě stihly připravit pro šrot tým skvělou svačinu, kterou Bobina dopravila do hlavního stanu šrotoviště.

Vše se ale podařilo dotáhnout do zdárného konce. A tak jsme mohli říct oblíbenou Pirátovu větu: „Kdo nepracoval si neděkuje“.

Děkovali jsme si zaslouženě všichni.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz