Oddílové závody světlušek a vlčat
Zápis pro vás sesmolil(a): Áťa a Pirát
Datum akce: 28.4.2012
A jak to tam vypadalo?
Všichni skauti a skautky ví co obnáší příprava na Svojsíkův závod. Letošní rok však patří Závodu vlčat a světlušek v skautských dovednostech pro tuto věkovou kategorii.
U nás v Jitřence to již několik let funguje tak, že si vzájemně při přípravě na skautské závody obě věkové kategorie pomáhají.Naše družiny skautky Stonožky, skauti Jestřábi, Káňata a Luňáci, RS a RG Molpidi, vedoucí- Šéfové si proto v souladu s pravidly ZVaS velice pečlivě a vtipně připravily stanoviště s jednotlivými disciplínami.
A začal závod.
Tři, dva jedna start!!
Závodníci si vzájemně ošetřují pořezané ruce, vyvrknuté kotníky, štípance od vos. Pro zpestření lezou po stromech, poslepu si zavazují střevíčky, krmí se vlastnoručně nakrájeným chlebem a oloupanou bramborou. Místo do hřebíků si kladivem tlučou do prstů. Řeší zapeklité problémové situace a komunikují se složkami záchranného systému ČR.
Letos musí prokázat i znalosti z oblasti historie skautingu a vlasti. Protože všichni jezdí na kolech, musí vědět jak mají mít vybavené svoje kolo, znát dopravní značky a základní pravidla bezpečnosti silničního provozu.
Skaut je ochránce přírody, proto i světlušky a vlčata musí prokázat jak ji znají a dovedou chránit.
Počasí nám letos přálo, dozlatova opálení (nebo že by jenom trochu zaprášení), mírně unaveni, ale nadmíru spokojeni, že všechno dobře dopadlo, jsme si vzájemně poděkovali, popřáli hodně úspěchů do okresního kola a s veselou se skutáleli z kopce domů.

Jak závod dopadnul:
1. místo světlušky Srnky
2. místo šedá šestka vlčat
3. místo fialová šestka vlčat
4. místo modrá šestka vlčat

Postřehy dne:
- Žán zavaž mi střevíček.
- Cože hasit šťávou oheň ? To se přece nedá.
- Michal je Prokop (Diviš).
- To je přece babuška - paví oko.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Bažežeja 2012-04-28 21:23:02
Přátelé kamarádi, velice vám všem děkuji za přípravu a pomoc při závodec Vlčat a Světlušek. Já se bohužel ještě pořád školím a tak jsem tu s vámi nemohl být. Zárověn děkuji Vlčatům za tak hojnou účast a těším se na schůzky až mi to všechno povyprávíte!
Hezký článek Pirátku a Áťo! Vy jste to už někdy dělali, ne?! :-)

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz