Skok do 2. století
Zápis pro vás sesmolil(a): redakce Jitřenky
Datum akce: 24.4.2012
A jak to tam vypadalo?
Odpoledne 24.4.2012 jsme se všichni kdo mohli, sešli v klubovně společně s OS a rodiči, abychom oslavili Skautský den století.
Připomenuli jsme si historii vzniku skautingu v Čechách a v našem městě. Ovčí babička nám pověděla jaké to bylo v roce 1968 -1970, kdy vedla roj světlušek. Pirát nám potom vyprávěl jak stejná léta prožíval on jako malý skaut. Jak plnil tři orlí pera a k smrti ho vyděsila zmije, ze které se nakonec vyklubala užovka. Nebo jak na táboře v Krčkovicích pomáhali hasit les a jak si z celého chlapeckého tábora někdo vystřelil, když na vývěsku napsal, že další zpráva ke hře je na latríně. No bylo tam prý „zpráv“ hodně, ale žádná ta pravá.
Zakládající vedoucí oddílu Jana nám zase pověděla historku, z výpravy do Věžického údolí, kdy jedna sestra k obveselení všech přejmenovala rybník Věžák na panelák. Taky jsme vzpomenuli na veselé i smutné příhody z táborů na Kouskách i Valdově.
Naši schůzku jsme ukončili shlédnutím skautského filmu z roku 1947 „Na dobré stopě“.
Dle mínění všech přítomných se akce vydařila a do dalšího století jsme s veselou vykročily tou správnou nohou.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Ata 2012-04-27 10:59:57
Moc mě mrzí že jsem tam s váma nemohla být. Měla jsem odpolední službu ale doufám že vám Mistr Lampa předal všem můj pozdrav. Díky za fotky a článek.Alespoň takto jsem to mohla společně s vámi prožít. A díky Pirátovi, že mě to vše vylíčil v růžových barvách, některé momenty měli i modrou.Všem nazdar.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz