Veselé uzlování
Zápis pro vás sesmolil(a): Áťa a Pirát
Datum akce: 17.3.2012
A jak to tam vypadalo?
Organizování střediskových uzlovacích závodů se letos ujal náš 2. oddíl Jitřenka. Kdyby jste se před týdnem někoho z dětí ve středisku zeptali, jestli budou uzlovací závody v takovém nejistém počasí a ještě k tomu v lese, asi by si pomyslel, že jste se zbláznili. Kdyby jste však položili stejnou otázku našim družinovým rádcům a podrádcům, bez váhání by vám odpověděli: „No jistě. Skaut je přece ohnivzdorný, mrazuvzdorný, nepromokavý a nerozpustný. Když jsme to zvládli my při -11° C, tak to zvládnou i ostatní."
Nic méně počasí nás velice příjemně překvapilo. Na obloze ani mráček, téměř bezvětří a krásných 18°C, co víc si přát. A tak se uzlovalo všude v okolí lomu u sv. Josefa. Na kopci a na suchu se náhle objevily dvě lodě, které vysílaly SOS a žádali skautíky o pomoc. Ti se je pokoušeli přivázat ke stromu, aby se nerozbily v peřejích. Kousek dál se zas jiní skautíci plavili na vorech (PET), které se neustále převracely a jejich posádka padala do rozbouřených vln. V malém lomu se vázala dračí smyčka na tělo a kdo ji správně uvázal mohl se vyšplhat na Dračí skálu. Zlámané ruce a nohy se za pomoci šátku ošetřovaly hnedle o kousek dál. Po zdárném ošetření, na lidičky čekalo překvapení. Uprostřed lesa stál neopatrným Kimem poničený modrý stan. Jeho pán žádal kolemjdoucí o pomoc s jeho opravou. Poznámka, Kim je pes.
Dřevaři zesláblí celodenní dřinou zas nutili skautíky ke svázání kulatiny a jejího odtažení na skládku dřeva. Na stanovišti zkracovačky, někteří nechápali, že uzel s tímto názvem, je určen pro zkrácení provazu tak, aby byl napnutý a mohlo se na něm třeba usušit mokré prádlo. Ve velkém lomu probíhal tradiční uzlovací závod na čas o putovní uzel.
Pro zpestření programu se každý mohl svést na lanovce nebo slanit ze skály. Jak to všechno dopadlo?

V soutěži praktické vázání plus vázání na rekord.

Kategorie světlušky a vlčata
1. místo Masák 2. oddíl Jitřenka
2. místo O'neill 2. oddíl Jitřenka
3. místo Ťuk 2. oddíl Jitřenka

Kategorie skautky a skauti
1. místo Anka 1. oddíl Zlatěnky
2. místo Kačka 1. oddíl Zlatěnky
3. místo Štěpán 2. oddíl Jitřenka

V soutěži uzlování na rekord o putovní uzel.

Kategorie světlušky a vlčata
1. místo Masák 2. oddíl Jitřenka čas: 0:15:93
2. místo O'neill 2. oddíl Jitřenka čas: 0:16:72
3. místo Ťuk 2. oddíl Jitřenka čas: 0:17:07

Kategorie skautky a skauti
1. místo Vojta 2. oddíl Jitřenka čas: 0:23:59
2. místo Desítka 2. oddíl Jitřenka čas: 0:24:50
3. místo Anka 1. oddíl Zlatěnky čas: 0:40:31


Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří si s námi přišli vesele zauzlovat. Akce se opravdu vydařila, bylo to prostě dost dobrý.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Pirat 2012-03-18 19:15:46
Dost dobrý to bylo i na stanovištích a děkuji všem rádcům, podrádcům, Molpidů, vedoucím a lidem v servis teamu, kteří zabezpečovali správný chod akce.
Vzkaz pro ty co na uzlování přišli nedostatečně vybavení. Příště lépe čtěte zvadlo, na kterém byly podrobné instrukce nebo si ho nechte přečíst.


Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz