Tajný nápis
Zápis pro vás sesmolil(a): Bažeják
Datum akce: 17.11.2011
A jak to tam vypadalo?
Vážení přátelé,

dnes se opět Jitřenka vydala na svoji akci do přírody. I když začátek akce byl poněkud zvláštní. To se někdo ze shromážděných v davu, dobrodružství chtivých brášků a sester, snažil cinkáním klíčů celou akci dostat do klubovny, místo do přírody! No chápete to, v takovém nádherném mírně mrazivém počasí do klubovny?! Vždyť skaut je nepromokavý, otužilý, vždy radostný! :-) No co vám budu povídat!

Začátek byl odstartován oddílovým pokřikem a poté nechal Pirát a Bažeják všechny nastoupit do jednotlivých družin, spočítali všechny přítomné a začalo povídání o programu a pravidlech. Zodpovězení několika dotazů a také jeden z nejdůležitějších, jestli bude akce? No to jsou naše nedočkavá skauťata.

A začala pouť do našich oblíbených míst, do lesa k věži. Je to nádherné místo, plné malých kopečků a cestiček. Celá Jitřenka byla rozdělena do čtyř skupin: Káňata doplněná Vlčaty, Jestřábi s Vlčaty, Stonožky se Světluškami a Vlčaty, no a také naši nejmenší Medvídci rozděleni na dvě mini partičky - medvědí holky a medvědí kluci. Byla určena stanoviště jako domečky a v prostoru se rozmístili naši stážci Tajného nápisu.

Měli jsme malé zdržení hry! To se totiž do našeho prostoru dostala velmi nebezpečná opice, nebo co to bylo. Vydávalo to ze sebe strašlivé zvuky, které naše brášky a sestry zřejmě vylekaly! Tomu nevěřte, okamžitě se vracely pokřiky jednotlivců zpět neznámému tvorovi, aby daly jasně najevo, že se ničeho nebojí!

Co že jsme to vlastně hráli? V prostoru lesa byly rozmístěny jednotlivé tabulky s písmeny a čísly, pro medvídky barevné kartičky. Každý z brášků a sester měl tři životy. Po odstartování se jednotlivci snažili dostat do prostoru a najít kartičku, kterou měli dostat do svých domečků. Nesměl je však chytit stážce. To pak museli vrátit najitou kartičku, odevzdat život a vrátit se zpět do domečku a jít znovu na lov. Bylo celkem 35 kartiček. Ty se pak poskládaly podle čísel a vyšel nápis. Jakmile toto bylo splněno, Pirát dal další nápovědu a tím se dostala daná skupina k poslední tabulce, na které byla poslední část nápisu.
Medvídci skládali puzzle v podobě obrázků Lucinky z Lucerničky a Mauglího z Knihy džunglí.

Tajný nápis zněl takto:

"Ti, kteří v nepravdě pravdu zří, v pravdě zas nepravdu hledají ku pravdě nedojdou, neboť ti toliko za planou touhou jdou."

Vítěznou skupinou se stala skupina vedená Jestřáby, na druhém místě skončila skupina vedená Stonožkami a na třetím místě skončila skupina vedená Káňaty.

Medvídci byli vítězní všichni, protože byli velice stateční už tím, že v tomto počasí přišli.

Byla to akce celodenní a tak nesměl chybět ani oheň. Jednak na zahřátí a také na opečení párků! To bylo mastných rukou a obličejů po takové dobrůtce! A nakonec jsme se odebrali ke svým domovům.

Ještě bych zapomněl, že jsme také nechali kolovat v našem kruhu vzpomínkovou svíčku na památku všem bojovníkům za naši svobodu a nastolený nový směr naší republiky. Neboť bez nich bychom se dnes zřejmě jako skauti nemohli sejít na naší skautské akci.

Postřehy z akce:
"už tu zase někdo zvoní klíčema"
"my chceme akci v klubovně"
"zavřete branku, je tady průvan"
"že mě nechytíš"
"Darvine, chyť srnku" - pes zmateně kouká, co to po něm Bobo chce
"Jestřábi mají svojí modlu: Bob, malý černý opičák s čepicí
"vytváření model není dovoleno, vzývejte mě, Velkého Boba"
"jak poznáte uschlý strom? - nemá kůru, je uschlý" - no přece je teplejší než ostatní stromy

Před zahájením honu na kartičky Bažeják všem dal tajný úkol. Vymyslet bojový pokřik a na konci akce jej všichni zakřičí.
Vybírám ten nejkrásnější:

"Medvědi brum brum brum, v kalhotách mají bum bum bum!"

Takže zase někdy nashledanou Jitřenko!
Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Pirat 2011-11-17 20:50:50
Bažejo ty jsi to trochu popletl, medvíďata přece měli tenhle pokřik: „Medvěd dělá brum, brum, brum a do kalhot bum, bum, bum!" :-)
Ale to nevadí, protože: „ Jitřenko akce to byla v našem podání dost dobrá!"

#2 Bažežeja 2011-11-17 22:04:31
No jo, já jsem to ale popleta! Ale je to hezký pokřik, ne?!

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz