Brigáda v Jeníkově aneb hurá na meteority
Zápis pro vás sesmolil(a): skautka Katka
Datum akce: 1.10.2011
A jak to tam vypadalo?
Kolik jich ještě na těch kolech přijede? Divili se obyvatelé Hořic v sobotu ráno.
To se jen Jitřenka na kolech sešla u zámku, aby se ochotně zúčastnila brigády v hřebčíně Jeníkov. Jakmile přijeli i poslední loudalové, tak jsme vyrazili: skauti, skautky, vlčata a světlušky směr hřebčín. Na dvoře v Jeníkově jsme zaparkovali kola, trochu se občerstvili před těžkou prací a s chutí jsme nasedali na valník za traktor. To byla jízda! Traktor nás odvezl na nedalekou louku, kde jsme měli za úkol vybírat velké kameny a nakládat je na valník. Každý si vzal kbelík a pustil se do hledání kamenů. Jelikož bylo teplo, tak jsme rádi slyšeli Piráta, jak řekl: ,,Oběěěd!" Někteří mlsouni si opekli nad ohněm buřt, jiní vytasili z batohů svačiny a začalo se hodovat. Když jsme to všechno snědli, pustili jsme se znova do práce. Tentokrát to šlo trochu pomaleji, sluníčko hřálo čím dál víc a my měli pití čím dál míň. Navíc, chtěl každý být na valníku a vysypávat kbelíky plné kamení. Čas plynul, valník se plnil a my si na sluníčku připadali jak sušené tresky.
Když byl valník plný kamenů sedli jsme si na ně a traktor s řidičem Pirátem, nás odvezl zpátky na dvůr. My vysušené tresky jsme byli z toho tepla tak žíznivé, že nám nevadilo napít se skoro železné vody, naopak dala nám energii k jízdě domů.Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Pirat 2011-10-01 20:26:35
Byla to opravdu povedená akce, Jitřenka zase ukázala jak jsme dobrý oddíl a dobrá parta. Všem děkuji za odvedenou práci a nejen já. Volal mi pan Cerman, všem nám moc děkuje a jak se říkalo na vojně, uděluje nám pochvalu před nastoupenou jednotkou.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz