Jitřenka opět v Českém Ráji
Zápis pro vás sesmolil(a): Vexta
Datum akce: 4.6.2011
A jak to tam vypadalo?
Okolo půl sedmé ranní, v čase, kdy ještě celé, nebo alespoň většina Hořic ležela pod peřinou, se skautíci scházeli jeden po druhém na vlakovém nádraží a už netrpělivě odpočítávali minuty do příjezdu našeho vlaku směr Hrubá skála. Bájo bylo, že jsme měli celý, takzvaný ,,turistický,, vagón pro sebe. Z mého pohledu nemůžu napsat, jak dlouho cesta trvala a jak probíhala, neboť jsem bohužel tu krásu zaspala. Avšak mezitím co všichni vystupovali, ohlédla jsem se na stav vagónu a žádné poničení, poškrábání, odření, počmárání, vytrhání ani rozbití jsem nezahlédla.
Náš první cíl, který byl dosažen, byl zámek Hrubá Skála. Svůj účel splnily stánky s bižutérií, kamínky, přívěšky, náramky, řetízky a také soškami, balíčky s překvapením, nanuky a pitím, všechny tyto věci děti nakupovaly o sto šest. Prošli jsme si nádvoří zámku a pokochali se výhledy, které nám nabízel. Jiní si vyzkoušeli zámecké záchody. Neopomenuli jsme ani vyhlídku a její roztomilé půl metru tlusté schody.
A když bylo všech rozhledů dost, kráčeli jsme si pomalu svým tempem lesem a jako slušně vychovaní jsme zdravili protijedoucí cyklisty, ti v předu dobrý den a ti vzadu na shledanou. Cesta ubíhala rychle. Jedni si povídali, druzí dováděli. Když se ozvaly naše nožky, neváhali jsme si sednout do lesa, vytáhnout oběd a s chutí se do něj zakousnout. Po naplnění bříšek jsme se opět vydali na cestu, posílení myšlenkou na koupání. A to se také stalo. V Sedmihorkách u rybníka, spíše v rybníce, jsme strávili pěkné odpoledne, kde se každý vyblbnul podle svého gusta. Písčité lázně a zábaly střídali boje na vorech a házení žabek. Jistě by jsme tam byli až doteď kdyby čas nebyl tak neústupný a nepopoháněl nás už na vlak. Počasí nám ale udělalo radost, zvláště těm, kteří vody neměli ještě dost, protože přišly mírné přeháňky a bouřky. Pláštěnky tudíž byly také spokojené neboť splnily svůj účel. A na konec se člověk musí dostat zpět domů, což se nám také povedlo a tak můžeme považovat tento výlet za zdařilý!Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.


Tuto akci zatím neokomentoval žádný uživatel.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz