Vyvrcholení skautského roku-TÁBOR
Zápis pro vás sesmolil(a): Špagetka
Datum akce: 01.07.2010 - 18.07.2010
A jak to tam vypadalo?
A je to za námi... 14 dní bez elektriky, moderní techniky, bez lidí, bez civilizace.. jen my, 2.oddíl Jitřenka a tábořiště Valdov.
Změna je život, tak i náš oddíl po mnoha letech udělal změnu a vyměnil oblíbené tábořiště Kousky za neznámé místo Valdov u Nové Paky. Nejtěžší změnou pro nás jednoznačně byla výměna naší oblíbené latríny za chemické záchody.

Jako každý rok tak i letošní jsme hráli napínavou a dobrodružnou táborovou hru. Navštívila nás královská londýnská akademie a vsadila se s námi, že se nám za tábor nepodaří procestovat celý svět. Nám se to samozřejmě podařilo a to dokonce za 80 hodin. Bránou kontinentů jsem se dostali do Afriky, kde jsme lovili v džungli africká zvířata, Austrálii kde jsme skákali v pytlích jako klokani, v Evropě jsme se zúčastnili skotských her a v Holandsku si vyrobili větrné mlýnky. Stihli jsme světoznámý karneval v Riu, přenášet náklad jako šerpové, založit japonské zahrady.
Vykoupaní, čistí, voňaví jsme také vyrazili na dva civilizační výlety. První byl výlet na hrad Kumburk, kde nám sluníčko svítilo nad hlavou, úsměv jsme měli na tváři a stihli se zpotit na celém těle i velikánský nákup v Lidlu v Nové Pace. Druhý výlet nás zával do Jílemnice, kde jsme navštívili Krkonoššské muzeum, tam jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí, které se nám určitě budou hodit.
A když jsme necestovali světem, tak jsme úplně nejraději navštěvovali blízký rybník Richard, z něhož, nás vedoucí jen velmi těžko dostávali. Také jsme měli dost času pro svoji šestku, nebo družinu, kdy jsme využívali družinové dny.
Na táboře jsme si vyzkoušeli, jaké to je vařit pro ostatní, připravit oheň, snažili se naučit toleranci a ohleduplnosti, statečnosti, kdy jsme při noční hlídce měli hlídat celý tábor, ale také to, že srdce lidí si nenakloníme velkými činy, jež uvádějí v rozpaky, nýbrž drobnými pozornostmi, jež dojímají nebo překvapují.
Uteklo to rychle a nás čekal závěrečný nádherný táborový oheň. Plápolájící oheň, zvuk kytary, šumění lesa, vyhodnocení tábora, získání hodnotných a praktických cen, ale pamatujme, že největší bohatství, které jsme na táboře získali je přátelství, a to zdvojnásobuje radosti a na polovinu zmenšuje bolest.
Zůstala nám kupa špinavého prádla, štípance všude, ale hlavně vzpomínky - tisíce hvězd nad hlavou, prostor ozářený petrolejkou, vůně jehličí, vítr čechrající vlasy, rosa máčící nohy, komáři štípající a počítání deset, devět, osm, sedm, šest...nová přátelství, nové lásky, staré lásky, slzy, smích, pocit štěstí, pocit sounáležitosti, pocit bezpečí a jistoty.
Neustále zapomínání hrníčku, hledaní lžic a ešusů, nepozornost při nástupu, nedbalost.. to vše je zapomenuto a nám zůstalo to hezké silné pouto, které nás všechny zase posunulo o kousek dál v naší skautské, ale i osobní cestě..

Na každém konci je hezké, že něco nového začíná... nám začínají prázdniny, skautský rok byl ukončen a v záři v plné síle, chuti a odhodlání se na Vás Jitřenko těšíme.


Atmosféra našeho tábora ve Valdově se objevila na YOUTUBE.


Pro napsání komentáře se musíte přihlásit.

#1 Barsuk 2010-07-19 20:13:38
Mrtě hzkej clanek fakt luxus:D

#2 Bažežeja 2010-07-20 14:00:54
Špegetka si zaslouží velikánskou pochvalu a Bažejákovo a Pirátovo A je to!! Bažeják už má taky připravený článek, ale dám ho tam později, aby nezastínil ten Špagetky. Je trochu v jiném duchu a na zamyšlení pro řadu z nás! :-)

#3 Ata 2010-08-13 10:18:50
Špagetko, díky za pěkný článek, ale skautský rok pro náš oddíl ještě neskončil, zapoměla jsi na naše nejmladší Medvíďata ty teprve tábor čeká a doufám že bude alespoň tak pěkný jako tento.

Copyright © 2008 Jitrenkahorice.cz | Optimalizováno pro zapnutý monitor. | hcnet.cz